Nicosia


Nicosia
Nicosia

Nicosia

Nicosia (Nikozja, Lefkosia) to stolica Cypru i jedyne miasto na wyspie, które nie jest portem morskim. Mieści się tam natomiast tak zwany suchy port, którego kodem jest CYNIC. Do tego obiektu transportowane są różnego rodzaju towary z okolicznych portów morskich do do innych cypryjskich miast.

Nikozja jest największym miastem na tej wyspie, w którym mieszka 309 500 osób. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w VII wieku przed naszą erą. Po inwazji tureckiej, miasto to było podzielone na dwie części: grecką i turecką. Miejscowość znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Występują tuta bardzo łagodne zimy i długie, ciepłe lata. Średnia temperatura jaka tutaj panuje to 26 stopni Celsjusza. Głównymi zabytkami miasta są Muzeum Cypryjskie, Muzeum Miejskie Leventis, park miejski, meczet Omara, pałac arcybiskupi, dom Hadżigeorgakisa Kornesiosa, Muzeum Bizantyjskie, Muzeum Walki Wyzwoleńczej, brama famagustiańska, brama kireńska, mevlevi tekke, meczet Selima, lapidarium. W mieście tym działa klub sportowy APOEL Nikozja oraz Olympikos Nikozja.

Nicosia
Nicosia. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Nicosii sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Nicosia z Gdyni – 26 dni.
Import z Nicosia do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź