Shenzhen podbite! Polskie porty chcą współpracy z Chinami


Shenzhen
Shenzhen

Port Gdański wrócił z chińskiego Shenzhen z nagrodą International Logistics and Transportation Fair. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży transportu na świecie. Polskie porty potwierdzają, że są światową czołówką a Chińczycy zdecydowanie doceniają ten stan.

W Shenzhen Port Gdański otrzymał nagrodę za najlepszą ekspozycję. To spore wyróżnienie, bo w rywalizacji wzięło udział ponad 1800 uczestników targów. Nie nagroda jest jednak najważniejsza – podczas imprezy przedstawiciele polskiej jednostki zebrali handlowe żniwo i mają świetne fundamenty do budowania kolejnych gałęzi współpracy.

Podbić Shenzhen

Port Gdański był jednym z wielu portów, które zaprezentowały się na International Logistics and Transportation Fair. Gdańszczanie aktywnie uczestniczyli we wszystkich możliwościach targów – byli prelegentami, organizowali panele dyskusyjne i – co oczywiste – wystawiali swoją ekspozycję. Chińczycy, którzy w szukaniu partnerów handlowych zwracają uwagę na każdy szczegół bardzo uważnie obserwowali gdański port. Byli pod wrażeniem ogromu pracy, przygotowania i marketingowego zacięcia, jakie zaprezentowali obecni w Shenzhen przedstawiciele.

To zdecydowanie zaowocowało. Chińskie Shenzhen jest jednym z liderów światowego handlu. 50-milionowa metropolia ma w swoich zasobach jeden z największych portów świata, które codziennie obsługują miliony ton towaru. Stała współpraca z tak dużym potentatem byłaby niezwykłą szansą nie tylko dla samego portu w Gdańsku, ale całej polskiej gospodarki.

Chiny rynkiem idealnym

Kontakty biznesowe wyniesione z Shenzhen, oraz pokazanie się przez nagrodę są bezcenne. Polscy przedsiębiorcy łakną każdej możliwości, która da im szersze pole manewru we współpracy z chińskimi partnerami. Chińczycy starają się rozwijać każdy typ transportu do osiągania kolejnych progów w światowym handlu. Wspominaliśmy już o coraz lepszych połączeniach i perspektywach w transporcie lotniczym, drobnicy kolejowej, a teraz również pojawia się szansa na rozwój działań morskich.

Delegaci, którzy reprezentowali Port Gdański na International Logistics and Transportation Fair są zgodni, że działania marketingowe połączone z rozwojem infrastrukturalnym i intensyfikowaniem działań biznesowych są kierunkiem, który sprawi, że Chińczycy prędzej czy później zauważą ogromny potencjał transportowy naszego kraju.

Takie działania sprawią też, że dużego napędu może dostać transport intermodalny, który tak często poruszany był podczas dyskusji w minionej już kampanii wyborczej do wyborów samorządowych.

Czym są targi w Shenzhen?

Sukces na targach w Shenzhen to osiągnięcie porównywane do najważniejszych wyróżnień branżowych świata. International Logistics and Transportation Fair to impreza o skali międzynarodowej. Co roku zapełnia ją tysiące ekspozycji przygotowanych przez zarządców portów na świecie i największych przedsiębiorców z branży logistycznej, portowej i morskiej. Uważa się, że wydarzenie to jest największym wydarzeniem w światowym transporcie.

Ważne jest więc, żeby nagroda na CILF 2018 nie była tylko symbolicznym ewenementem, a sukcesem, który zaowocuje kolejnymi – tym razem w podboju światowej branży. Port Gdański ma z pewnością duże szanse na to, żeby rzeczywiście tak się stało.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź