Airbus Beluga w transporcie lotniczym


Airbus Beluga
Airbus Beluga

Transport lotniczy może być interesujący, spójrzmy na maszyny które wykorzystywane są do tego celu. Jednym z ciekawszych jest Airbus Beluga. Skąd się wzięła jego nazwa? Samolot transportowy swoją budową przypomina Beluge (pol. Białucha) gatunek walenia z rodziny narwalowatych. Porównując zdjęcia nie trudno dostrzec podobieństwo.

Ten niezwykły samolot transportowy jest produkowany od 1994 roku. Został zaprojektowany i zbudowany po to by przewozić części do większości samolotów firmy Airbus. Ponieważ poszczególne elementy tworzone są w różnych krajach (skrzydła, ogony itp.), trzeba je przetransportować do miejsca ich ostatecznego składania. Transportowany przedmiot nie może przekroczyć długości 37,7 m i szerokości 7,7 m oraz wagi 47 ton. Obecnie w użyciu jest zaledwie 5 sztuk Belugi!

Dlaczego teraz powstał ten wpis? Bo właśnie została podana informacja o rozpoczęciu produkcji jeszcze większych Airbusów. W związku z tym, że rynek lotniczy wciąż się zmienia i rozwija, obecne Airbusy Beluga wymagają pewnych zmian konstrukcyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań. Właśnie z tego względu Airbus postanowił rozpocząć pracę nad wprowadzeniem na rynek powiększonego transportowca.

Na koniec chcę zaprosić Państwa na www.airoo.com, co prawda nie możemy zaproponować przewozu tak dużych towarów jak Airbus Beluga, ale o ile nie macie zamiaru transportować części dużych maszyn, powinniście spokojnie wycenić koszty transportu lotniczego.

Interesuje Cię spedycja lotnicza? Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko to pojęcie.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź