Airport City – miasto przy lotnisku – Gdańsk Rębiechowo


Gdańsk Rębiechowo
Gdańsk Rębiechowo

Od kilku lat trwa budowa Airport City przy lotnisku w Gdańsku Rębiechowie.

Naturalnym jest, że w sąsiedztwie lotniska zaistniała potrzeba stworzenia całej infrastruktury: kolei, dróg dojazdowych, hoteli, sklepów, magazynów,  powierzchni biurowych i usług. W końcu lotnisko w Rębiechowie istnieje ponad 40 lat. Dlatego też mówi się o tej inwestycji jako o mieście, tzw. aeropolis – podobne miejsca powstały i powstają przy innych dużych lotniskach na świecie. Znajdziemy tam wiele obiektów potrzebnych do dalszego rozwoju tego miejsca i chęci inwestowania w tej okolicy.

Głównym celem inwestycji jest przeniesienie części biznesu z centrum trójmiejskich miast i przede wszystkim ich odciążenie. Bliska odległość do obwodnicy (i później autostrady A1) pozwala na ominięcie centrum takich miast jak Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz kierowanie się prosto na lotnisko zarówno z północy Polski jak i z południa. Nas interesuje przede wszystkim znaczne ułatwienia w transporcie towarów, jakie niesie za sobą ta inwestycja.

Trwająca budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej ma połączyć trójmiasto m.in. z lotniskiem i jeszcze bardziej ułatwić dojazd. W 2013 roku został oddany pierwszy hotel, nadal trwa rozbudowa terminalu T2. Już teraz widać jak miejsce to nabiera kształtów. Całkowita powierzchnia zabudowy ma pokrywać 11 ha. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na 2019 rok. 

Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko pojęte zagadnienie spedycji lotniczej, polegającej na organizacji przewozu towarów samolotem.

Niezmiennie zapraszam na Airoo.com do wyceny onlilne lotniczych przesyłek drobnicowych!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź