Csa Czech Airlines


Csa Czech Airlines
Csa Czech Airlines

Csa Czech Airlines – czeskie linie lotnicze powstałe 6 października 1923 roku w ówczesnej Czechosłowacji. To jedne z najstarszych linii lotniczych w Europie. Pierwszy lot krajowy odbył się z Pragi do Bratysławy, a międzynarodowy kilka lat później z Pragi do Zagrzebia, a z czasem do Paryża, Rzymu i Budapesztu. Linie zawiesiły działalność w 1938 roku, gdy Niemcy zaczęli okupować Czechosłowację i wznowiły swoje działanie po zakończeniu II Wojny Światowej.

Zdobyte przez lata ogromne ilości doświadczenia pozwoliły czeskim liniom stworzyć nowoczesną firmę, która otrzymała szereg nagród za jakość usług. Cztery razy Csa Czech Airlines zostały wyróżnione przez lotniczą agencję analityczną OAG w Londynie jako “Najlepsze linie lotnicze z Europie Wschodniej i Środkowej”. W 2005 roku zostały “Najlepszymi liniami w Europie Wschodniej” według amerykańskiego magazynu ”Global Traveler”.

Flota Csa Czech Airlines posiada 16 nowoczesnych samolotów: Airbus A330-300, dziewięć Airbusów A319-100, trzy samoloty ATR72 oraz ATR42. Oprócz zaplanowanego przewozu pasażerskiego, Czech Airlines oferuje także przewóz ładunków lotniczych i poczty za pośrednictwem swoich jednostek. W tym celu, korzysta przede wszystkim z pojemności ładunkowej samolotów Czech Airlines, ale realizuje także specjalne loty cargo. Czech Airlines Cargo jest członkiem sojuszu SkyTeam Cargo. Dzięki temu może transportować towary również do miejsc, które nie są bezpośrednio obsługiwane przez czeską flotę, ale mogą być realizowane we współpracy z partnerskimi sojuszu. Sojusz oferuje swoje usługi dla ponad 150 krajów. W 2004 otwarto nowy terminal cargo.

Źródło: http://www.csacargo.cz

Na tym blogu dowiesz się jak zorganizować spedycję lotniczą i przetransportować towary samolotem.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź