Incoterms – najlepsze warunki dla importerów – cz. 1


Incoterms transport morski

Jak już wcześniej pisałem, Incoterms to zbiór reguł i zasad które dzielą ryzyko i koszty pomiędzy strony kontraktu. Nie będę się rozwodził nad wszystkimi ponownie, lecz w skrócie opisze jakie są NAJLEPSZE warunki Incoterms dla importerów oraz dlaczego to FOB port załadunku 😉

Warunki Incoterms FOB port załadunku mówią nam, że dostawca zobowiązany jest dostarczyć na własny koszt oraz ryzyko, do wskazanego przez nas terminalu / portu oraz pokryć załadunek towaru na statek, jak również dokonać odprawy celnej eksportowej po swojej stronie.

Importer ma w związku z tym kontrole nad tzw. głównym odcinkiem przewozu, jego kosztami, terminami itp. nie interesują go natomiast skomplikowane procedury celne w miejscu załadunku itp. Mało tego, możemy sobie wybrać dostawcę usługi transportowej na głównym odcinku i zazwyczaj będzie to firma w której ludzie rozmawiają w znanym nam języku!

Od takiej firmy zazwyczaj dostaniemy precyzyjną ofertę która zawierać będzie wszystkie elementy układanki spedycyjnej, a co za tym idzie możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa wyliczyć sobie w miarę dokładny koszt transportu – który ma jakby nie patrzeć dosyć poważny wpływ na końcową wartość importowanych towarów.

Poza tym NASZ spedytor będzie mocno zainteresowany tym, aby swoją prace wykonać jak najlepiej, licząc na fakt, że Wasze zlecenie nie będzie jednorazowe, lecz pierwszym (kolejnym) z wielu 😉

Tutaj podkreślę, że kalkulator na stronie głównej SEAOO.com liczy właśnie koszty transportu na warunkach FOB port załadunku, i dopowiem, że prezentowana cena zawiera WSZYSTKIE elementy oferty kosztowej.

Wszystkim naszym klientom zdecydowanie zalecamy w imporcie stosowanie warunków dostawy Incoterms FOB port załadunku.

Wkrótce o warunkach Incoterms EXW.

Czytaj także: Incoterms – najlepsze warunki dla importerów – cz. 2

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź