Johannesburg


Johannesburg
Johannesburg

Johannesburg

Johannesburg to miasto w Republice Południowej Afryki. Jest jednym z największych miast na świecie, które nie zostało zbudowane na wybrzeżu lub nad jeziorem, rzeką. Dlatego Johannesburg nazywany jest także największym na świecie suchym portem (dry port), jego kod to ZAJNB. Ponad połowa ładunków otrzymywanych przez porty Durban i Cape Town przybywa do terminalu kontenerowego znajdującego się w Johannesburgu, a następnie transportowana jest w głąb kraju.

Miasto znajduje się w północno-wschodniej części kraju. Od 1994 roku jest stolicą prowincji Gauteng. W mieście mieszka 3 225 812 mieszkańców. Jest to czwarte pod względem wielkości miasto w Afryce. Bardzo dobrze rozwija się tu przemysł chemiczny, metalowy, maszynowy, włókienniczy, drzewny, spożywczy oraz skórzany. Odbywa się tu również na szeroką skalę produkcja i szlifowanie diamentów. Znajduje się tu jedno z największych miejsc wydobywczych diamentów w całej Afryce. W mieście tym, znajduje się również jedyny Pomnik Katyński w Afryce. Miasto było jednym z gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2010 roku. Ponadto, dwukrotnie bo w 2008 i 2010 roku odbyły się tu wybory Miss World. Miasto to jest również głównym miejscem akcji filmów Dystrykt 9 i Chappie.

Johannesburg
Johannesburg. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Johannesburga lub też chcesz wycenić eksport do Johannesburga sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Johannesburga do Gdyni – 28 dni.
Eksport do Johannesburga z Gdyni – 31 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź