Kolejowy transport drobnicowy z Chin


Transport drobnicowy
Transport drobnicowy

p class=”introduction”4>Ponad kontynentalny handel nie polega tylko na wymianie wielkogabarytowych dóbr, które ważą kilkaset ton. Głównym źródłem napędu importu i eksportu z tak dalekich od nas miejsc jak Azja jest transport drobnicowy – przewóz drobnych pakunków, które wymagają precyzyjnego pakowania na europaletach. Niewielkie paczki podbijają rynek i sprawiają, że mniejsi przedsiębiorcy uzyskują nowe rynki eksploatacji i handlu

Czym jest drobnica?

W definicji tego towaru najwięcej powie nam nazwa. Drobnica to drobne pakunki, umieszczone w kartonach, paczkach, skrzyniach, czy workach, które transportowane są na europaletach. Z drobnicy korzystają w Polsce tysiące przedsiębiorców, oraz klientów detalicznych, stawiających na sprowadzanie towarów z różnych zakątków świata. Transport drobnicowy jest więc bardzo potrzebną formą przewozu popularnych towarów. Drobnicą są różnorakie pamiątki, ubrania, części zamienne, artykuły biurowe, czy higieniczno-przemysłowe.

Rozwój serwisu drobnicowego z krajów azjatyckich odpowiada potrzebom coraz większej ilości klientów. Zwiększony handel, który rozwinął się w dobie Internetu (np. przez jeden z popularnych chińskich serwisów aukcyjnych) sprawia, że na rynku powstały nisze, potrzebne do zagospodarowania. Eksporterzy i importerzy poszukują taniej, bezpiecznej, ale też stosunkowo szybkiej drogi przewozu swoich towarów.

Jak transportowana jest drobnica?

Transport drobnicowy to bardzo elastyczna forma. Dzięki niewielkim gabarytom, pakunki można przewozić drogami, transportem lotniczym, a także koleją. Ze względu na to, że drobnica rozwija się głównie z kierunku chin – transport kolejowy rozrasta się tu w największym tempie.

Jeden skład pomieści setki europalet, których zabezpieczenie da prawie pełną gwarancję skutecznego przewozu. Dodatkowo obniża to jego cenę, a przy kosztach przewozu pojedynczych zamówień – jest to bardzo ważne. To właśnie terminowość i cena jest główną przyczyną kolejowego transportu drobnicowego z Chin.

O czym trzeba pamiętać?

Transport drobnicowy nosi ze sobą pewne ograniczenia i obostrzenia. Przede wszystkim – dotyczy miejsc zamówień, które są w bliskim położeniu punktów magazynowania i dystrybucji towarów. Im bardziej odbiorca (lub nadawca) jest oddalony od punktu, tym dłużej nasz towar będzie transportowany. Z pewnością wzrośnie też koszt przesyłki. Punkty są zwykle umiejscowione w miastach, których rozwój jest ogromny i skupia kolejne intratne usługi.

Oczywiście, forma kolejowa jest dużo szybsza, ale nie znaczy to, że towar dotrze do nas błyskawicznie. Drobnica może być przewożona przez około dwa tygodnie. Pamiętajmy też, że w przypadku hurtowego transportu drobnicowego, cena przesyłki będzie uzależniona od ilości przewożonych towarów. Jeżeli chcemy sprowadzić drobnicę, warto przemyśleć dokładnie zapotrzebowanie.

Wskazana szczególna ostrożność!

Angażując się w ewentualny przewóz ładunków drobnicowych pamiętajmy, że są to ładunki, które bardzo łatwo uszkodzić. Jako zamawiający musimy pamiętać, by upewnić się jak zabezpieczone będą zamawiane rzeczy. Inaczej może okazać się, że cały zamówiony towar będzie wadliwy, a nam do niczego nie będzie potrzebny (podobnie, jak naszym odbiorcom).

Poniższy tekst to dowód na to, że handel z Chinami rozwija się dynamicznie i jest determinantem do rozwoju kolejnych usług transportowych. Drobnica z pewnością będzie się rozszerzać. To daje możliwość zaangażowania w intratny interes. Z ogromną korzyścią dla klienta.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź