MSC – nowy nabytek firmy


MSC - nowy nabytek firmy
MSC - nowy nabytek firmy

MSC – nowy nabytek firmy

Od początku kwietnia na głębokich wodach można spotkać kolejnego giganta firmy Mediterranean Shipping Company (MSC), jest nim Oliver jednostka podobna do MSC Oscar. Przypomnę tylko, że MSC Oscar został oddany do eksploatacji na początku tego roku. Zamówienie na kontenerowiec Oliver zostało złożone w grudniu 2013 roku w koreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering. Jego budowa została zakończona pod koniec marca 2015 roku. Od tego momentu MSC Oliver i MSC Oscar to dwa największe kontenerowce świata. Oscar jest najbardziej wydajny, potrafi przewozić o 35% więcej ładunku niż inne statki,  jednocześnie emitując mało CO2, czyli wydajny i ekologiczny.

Obecnie armatorzy muszą zamawiać co raz większe kontenerowce, jeśli nie chcą zostać w tyle i chcą utrzymać się na rynku. Konkurencja sprawia, że trzeba walczyć o cenę transportu, dlatego większe kontenerowce pozwalają na znaczne ograniczenie kosztu transportu jednego kontenera.

To nie koniec zmian w MSC, firma czeka na kolejne kontenerowce w sumie w planach ma jeszcze 18 statków o tej samej wielkości, które będą wykorzystywane do zmniejszenia kosztów i zwiększenia konkurencyjności.

Parametry MSC Oliver:
długość – 395,40 m
szerokość – 59 m
maksymalne zanurzenie – 16 m
nośność – 196 000 ton
pojemność – 19 224 TEU
maksymalna prędkość: 25 węzłów (46 km/h)