Największe porty Kanady


Największe porty Kanady
Największe porty Kanady

Największe porty Kanady

Największe porty Kanady, mam tu na myśli porty morskie. Kanada posiada kilka dużych portów w pobliżu swoich najliczniejszych aglomeracji, co z pewnością poprawia transport towarów między innymi do Stanów Zjednoczonych. Poniżej największe porty Kanady i ich krótka charakterystyka:

Montreal – Położony jest 1600 km od Atlantyku, jego lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do portu kanadyjskim i amerykańskim konsumentom. Port w Montrealu połączony jest drogą morską z ponad 100 krajami na pięciu kontynentach. Oferuje bezpośrednie połączenie między głównymi portami Europy Północnej i basenu Morza Śródziemnego. W porcie obsługiwane są wszystkie rodzaje ładunków (dzięki nowoczesnym urządzeniom), w tym 1,3 mln kontenerów rocznie.
Eksport i import kontenerów w porcie Montreal odbywa się sprawnie dzięki usługom tam świadczonym przez wielu wiodących spedytorów morskich.

Toronto – Bardzo dobre położenie portu sprzyja jego rozwojowi. Port Toronto zapewnia nie tylko dostęp do dróg morskich, ale także połączeń kolejowych i głównych autostrad. Takie połączenie kilku dróg transportowych, ułatwia transport towarów w głąb kraju. Choć port znajduje się na brzegu jeziora Ontario, dostęp do niego ma ok. 25 % ludności Kanady, ponieważ położony jest w śródmieściu.

Vancouver – port Metro Vancouver jest trzecim co do wielkości portem w Ameryce Północnej pod względem łącznego tonażu przyjętego i oddanego z portu. Jest to najbardziej zróżnicowany port w Ameryce Północnej, zawijają to niego kontenerowce, statki rejsowe jak i statki przewożące zarówno samochody osobowe, drobnice konwencjonalną oraz towary luzem. Port współpracuje z ponad 160 krajami na świecie.W 2014 roku obsłużył 140 mln ton ładunków o wartości 187 miliardów dolarów.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź