Nowe kontenery u niemieckiego armatora Hapag-Lloyd


Nowe kontenery u niemieckiego armatora Hapag-Lloyd
Nowe kontenery u niemieckiego armatora Hapag-Lloyd

Niedawno jeden z wiodących morskich armatorów na świecie pochwalił się informacją, że złożył jedno z największych zamówień w swojej historii. Zamówione zostały kontenery chłodnicze w ilości 6000 sztuk. Niemiecki przewoźnik oznajmił, że zainwestował sumę dwucyfrową w kontenery, które mają pojemność 12 000 TEU. Wszystko po to, aby zwiększyć swój udział w rosnącym handlu z Ameryką Południową. Nowe kontenery będą stopniowo włączane do floty (pierwsze już zostały dostarczone).

Około 1000 spośród nowych kontenerów będzie wyposażonych w technologię kontrolowanej atmosfery, która przedłuża żywotność niektórych owoców i warzyw, ryb i mięs przy jednoczesnym zachowaniu ich jakości. Wykorzystanie tej technologii oznacza nie tylko zachowanie właściwości zapachowych i smakowych, ale również ograniczenie strat związanych z grzybami, brązowieniem świeżych owoców itp.

Obecna ilość kontenerów już teraz zapewnia firmie Hapag-Lloyd czwarte miejsce na świecie, a z nowymi kontenerami chłodniczymi ma szansę stać się liderem w branży. Zamówienie niemieckiego armatora morskiego zbiega się z otwarciem nowego Kanału Panamskiego w przyszłym roku, co jeszcze bardziej ułatwi handel z Ameryką Łacińską. Hapag-Lloyd zamówił w kwietniu tego roku pięć nowych statków o pojemności 10 500 TEU, które pomieszczą do 2100 kontenerów chłodniczych.

Źródło: https://www.hapag-lloyd.com/en/press_and_media/press_release_page_42791.html

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź