Port lotniczy Bamako


Port lotniczy Bamako
Port lotniczy Bamako

Port lotniczy Bamako

Port lotniczy Bamako jest międzynarodowym portem, którego kod lotniska to BKO. Znajduje się 15 km od centrum miasta. Bamako jest największym miastem i stolicą Mali której kod kraju to ML. Jest to śródlądowe państwo znajdujące się w Afryce Zachodniej. Składa się z 8 regionów. Występuje tu pora

deszczowa i sucha. Dominującą religią jest islam. Kraj pokryty jest obszarami pustynnymi i półpustynnymi. Bamako położone jest w południowo – zachodniej części kraju. Mieszka w nim 1 926 748 mieszkańców. Jak przystało na stolicę kraju, Bamako jest centrum administracyjnym i ośrodkiem handlowym. Ma swoją jednostkę administracyjną. W mieście nie znajdziemy wielu zabytków, dlatego pod względem turystycznym nie jest aż tak bardzo ciekawe.

Port lotniczy Bamako jest lotniskiem międzynarodowym, które w 2005 obsłużyło 516 000 pasażerów. Jest to największy port lotniczy w Mali. Jest to lotnisko cywilno – wojskowe. Jego właścicielem jest Aeroport du Mali. Przewoźnikiem obsługującym to lotnisko jest R-Bag Poland (QY).

Port lotniczy Bamako
Port lotniczy Bamako. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź