Bursztynowa Kaczka rozdana! Do kogo trafiła?


Bursztynowa Kaczka
Bursztynowa Kaczka

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej ogłosiła, do kogo trafi prestiżowa Bursztynowa Kaczka. To jedna z najważniejszych nagród gospodarczych w kraju. Wyróżnienie trafiło do firmy Loconi Intermodal. Natomiast honorowe Bursztynowe Jajka (dodatkowe nagrody) są w rękach ATC Cargo, Gdańskiej Stoczni Remontowa i stoczni Conrad

Czym jest Bursztynowa Kaczka i Bursztynowe Jajko? To wręczana podczas październikowej imprezy Wspólna Kaczka nagroda dla najlepszych firm z branży morskiej. Kapituła docenia osiągnięcia, innowację, wszechstronność i ogólne działania na rynku.

Bursztynowe Jajka to natomiast dodatkowe wyróżnienia w powyższych sektorach. Obydwie nagrody uznawane są za wyjątkowo prestiżowe i jedne z najważniejszych w całym kraju. Tym razem laureatów poznaliśmy już teraz – na kilka miesięcy przed główną galą rozdania. Warto wspomnieć, że na Wspólną Kaczkę przybywa co roku nawet 2000 osób. To największa biesiada branży morskiej.

Bursztynowa Kaczka dla Loconi Intermodal

Firma Loconi Intermodal otrzymała główną nagrodę za obsłużenie w 2018 r. rekordowej liczby kontenerów w transporcie intermodalnym w Polsce wyłączenie na połączeniach z i do polskich portów – 184 tys. TEU. To spory sukces dla tej gdyńskiej firmy.

Świetny wynik zanotował ATC Cargo. Bursztynowe Jajko 2019 trafiło do tej firmy za wyjątkową skuteczność w branży, realizację strategii związanej z optymalizacją biznesu i umacnianie pozycji na rynku usług spedycyjnych.

Firma podkreśla, że to dla niej wielkie wyróżnienie i nobilitacja do dalszej pracy. ATC Cargo od lat stanowi czołówkę polskich firm spedycyjnych. Gratulujemy sukcesu!

Warto odnotować też pozostałe wyróżnienia. Bursztynowe Jajko trafiło też do Gdańskiej Stoczni Remontowej za przebudowę promu pasażersko-samochodowego „Spirit of British Columbia” dla British Columbia Ferry Services. Warto zaznaczyć, że prom ten przekazano największemu przewoźnikowi w Ameryce Południowej.

Stocznia Conrad została natomiast nagrodzona za zbudowanie jachtu „Viatoris”. To bardzo wyjątkowa inwestycja. Viatoris jest pierwszym polskim superjachtem, którego standard znacząco przewyższa dotychczas pływające na naszych wodach.

Jest też Bursztynowy Ster

Należy odnotować również inne specjalne wyróżnienie nadane przez kapitułę Bursztynowej Kaczki. To Bursztynowy Ster. Otrzymał go Michał Rzeszewicz. Jest on radcą prawnym, a w latach 2005-2019 honorowym konsulem Królestwa Norwegii w Gdyni. Rzeszewicz od lat związany jest z gospodarką morską i żeglugą.

Nagrodę otrzymał za niekwestionowany wkład w rozwój i popularyzację prawa morskiego oraz zaangażowanie w działalność na rzecz morskiego sądownictwa arbitrażowego i instytucji morskiego samorządu gospodarczego.

Organizator wydarzenia, Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca różne organizacje działające w ramach szeroko pojętej gospodarki morskiej i obszarów pokrewnych.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź