Port morski Abu Dhabi


Port morski Abu Dhabi
Port morski Abu Dhabi

Port morski Abu Dhabi

Abu Dhabi (Abu Zabi) to port morski, którego kodem jest AEAUH, znajduje się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z portu można popłynąć promom do różnych części kraju, jak i poza jego terytorium. Jest to bardzo ważny obiekt morski i rybacki. Poza tym, bardzo dobrze rozwija się tu również odsalanie wody morskiej, co stanowi jeden z głównych dochodów dla gospodarki. Na terenie miasta wydobywana jest ropa naftowa, a miasto posiada własną rafinerie.

Abu Dhabi jest głównym miastem i stolicą tego kraju. Jest to drugie co do ludności miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mieszka tu 921 000 osób. Znajduje się w niedalekiej odległości od Zatoki Perskiej. Położone jest na wyspie i połączone z lądem trzema mostami. Klimat, jaki panuje w mieście jest gorący i suchy. Temperatury przekraczają tu bardzo często 40 stopni Celsjusza. Rocznie spada tutaj 100 mm deszczu. Jest to ważne centrum, gospodarcze, finansowe. Na terenie miasta znajduje się kilka meczetów. Mieści się tu również najbardziej luksusowy hotel na świecie jakim jest Emirates Palace.

Port morski Abu Dhabi
Port morski Abu Dhabi. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Abu Dhabi sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Abu Dhabi z Gdyni – 33 dni.
Import z Abu Dhabi do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port morski Abu Dhabi: ANL, APL, ARAB, Bonyad, Cargo-Levant, CMA/CGM, COMBITAINER, Contship, Ecu-Line, Evergreen, Gearbulk, Hanjin, Hapag Loyd, HUAL, IRISL/ECL SERVICE, IRISL/PEL SERVICE, MISC, MSC, Norasia, NYK, Rickmers-Linie, Safmarine, SCI, UASC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź