Port morski Auckland


Port morski Auckland
Port morski Auckland

Port morski Auckland

Auckland to port morski, którego kodem jest NZAKL. Port znajduje się na terenie Nowej Zelandii. Jest to największy port w tym kraju. Do portu wpływają statki wycieczkowe, to także zaplecze komercyjne. Port ma dużą pojemność i jest międzynarodowym portem handlowym. Ma powierzchnię 55 ha, gdzie znajduje się nadbrzeże i magazyny. Magazyny służą głównie do przechowywania kontenerów, samochodów oraz innych dużych ładunków. Na nadbrzeżu wschodnim znajduje się Wynyard Wharf, gdzie przechowywane są płyny i substancje chemiczne. W najbliższych kilku latach miejsce to ma być przekształcone w mixed-use, gdzie obok siebie powstaną mieszkania, sklepy i biura. Miejscem tym zarządza Waterfront Auckland CCO. Princes Whartf to część do której wpływają statki wycieczkowe. Ponadto jest to miejsce również przeznaczone dla służb ratunkowych, a także służy do postoju statków. Queen Whartf to dodatkowy terminal wycieczkowy. Innymi częściami, jakie znajdują się na terenie portu są: Captain Cook Wharf, Marsden Wharf, Jellicoe Wharf oraz Freyberg Wharf,

Port morski Auckland
Port morski Auckland. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Auckland lub też chcesz wycenić eksport do Auckland sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.
Import z Auckland do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Auckland z Gdyni – 45 dni.

Armatorzy obsługujący port Auckland: CMA/CGM, COMBITAINER, Ecu-Line, Grimaldi Napoli, Hanseatic Shipping, Holland Maas, IMTC, MBS, MSC, OPDR/COMANAV.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź