Port morski Busan


Port morski Busan
Port morski Busan

Port morski Busan

Busan (Pusan) to port morski, którego kodem jest KRBUS. Port znajduje się na terenie Korei Południowej. Jest to największy port w tym kraju. Port został otwarty w 1876 roku. Samo Pusan jest największym miastem portowym w Korei Południowej. Mieszka tu 4,1 mln mieszkańców. Od XV wieku było to portowe miasto, które posiadało połączenie handlowe z Japonią. Ponadto, można stąd popłynąć również promem do Shimonoseki, Fukoki i do Hiroszimy. Jeśli chodzi o prom do Fukoki, to odznacza się ją wyjątkową szybkością. Jest to specjalny hydropłat, który obsługiwany jest przez JR Kyushu. Rejs między Cieśniną Koreańską a Japonią trwa dzięki niemu 2 godziny i 55 minut. Samo miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Szczególnie obiektem, który warto zobaczyć jest buddyjska świątynia Beomeosa, która została założona w 678 roku. Innymi ważnymi zabytkami w mieście są Muzeum Sztuki Miasta Pusan, Akwarium Pusan, Muzeum Historii Nowoczesnej w Pusan, Miejskie Muzeum, Centrum Kultury, Park Yongdusan, Park Daecheong, Park Taejongdae.

Port morski Busan
Port morski Busan. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Busan lub też chcesz wycenić eksport do Busan sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Busan do Gdyni – 39 dni.
Eksport do Busan z Gdyni – 47 dni.

Armatorzy obsługujący port Busan: ANL, APL, Appenship, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, MSC, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Roco-Carrier, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź