Port morski Callao


Port morski Callao

Callao to port morski, którego kodem jest PECLL. Port znajduje się na terenie Peru. Jest to główny port morski w tym kraju. Callao nazywane jest też Provincia Constitucional. Miasto zostało założone przez hiszpańskich kolonistów w 1537 roku. Zaraz po jego powstaniu, port, który się w nim znajdował, stał się głównym portem dla hiszpańskiego handlu na Pacyfiku. Pochodzenie nazwy miasta jak i portu nie jest znane. W 1746 Callao dotknęła katastrofa tsunami, która została wywołana przez trzęsienie ziemi. Wtedy również został zniszczony cały port. W mieście znajduje się również Główny Szpital Marynarki Wojennej. Callaos zajmuje cały półwysep, ale w jego skład wchodzi również kilka wysp, są nimi San Lorenzo, El Fronto, na której znajdowało się więzienie o zaostrzonym rygorze, Cavinzas oraz Palominos, gdzie występują lwy morskie i ptaki morskie. W planach jest rozbudowa portu morskiego, który ma stać się jeszcze większy. Mieszkańców tego miasta nazywa się Chalacos.

Port morski Callao
Port morski Callao. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Callao lub też chcesz wycenić eksport do Callao sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Callao do Gdyni – 25 dni.
Eksport do Callao z Gdyni – 28 dni.

Armatorzy obsługujący port Callao: CCNI, CMA/CGM Conti-Pacific-Line, CSAV, CTE, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, K-Line, MSC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź