Port morski Colombo


Port morski Colombo
Port morski Colombo

Port morski Colombo

Colombo to port morski, którego kodem jest LKCMB. Port znajduje się na terenie Sri Lanki. Jest to największy i najbardziej ruchliwy port w tym kraju, a także w Azji Południowej. Port położony jest na rzece Kelani. Ma bardzo dobre położenie ze względu na bliski dostęp do Oceanu Indyjskiego. W 1980 roku port został poddany szybkiej modernizacji. Powstały wtedy żurawie, suwnice i inne wymagania, aby port mógł zostać uznany za nowoczesny. Obecna pojemność portu to 4,1 mln TEU. Port posiada głębokość 5 m. Uznany został za 35 najlepszy port na świecie. Jest również jednym z największych sztucznych portów na świecie. Obsługuje większość krajów zagranicznych. Roczny tonaż portu to 30,9 mln ton. Port ten to drugi najwyższy budynek w Azji Południowej. Jest to ważne centrum dla interesów handlowych. Miejsca postojowe dla statków, mają 18 m głębokości, a długość nowego falochronu wynosi 6830 m. Port zajmuje powierzchnię 4,8 km2. Port wyposażony jest w trzy terminale kontenerowe, działają one przez całą dobę.

Port morski Colombo
Port morski Colombo. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Colombo lub też chcesz wycenić eksport do Colombo sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Colombo do Gdyni – 36 dni.
Eksport do Colombo z Gdyni – 27 dni.

Armatorzy obsługujący port Colombo: APL, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Roco-Carrier, SCI, UASC, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź