Port morski Cotonou


Port morski Cotonou
Port morski Cotonou

Port morski Cotonou

Cotonou (Kotonu) to port morski, którego kodem jest BJCOO. Port znajduje się na terenie Beninu. Obsługuje różnego rodzaju statki, a także zajmuje się transportem towarów do innych krajów. Kotonu to miasto, które znajduje się na południu Benina. Jest to siedziba rządu, a także ważny ośrodek administracyjny. Miasto umiejscowione jest nad Zatoką Gwinejską. Jest to zdecydowanie największe miasto tego kraju. Stanowi główny węzeł komunikacyjny tego kraju, a także zachodniej Afryki. Kotonu jest ważnym centrum handlowym, właśnie przez wzgląd to port, który się tu znajduje. Produkuje się tu olej palmowy. Bardzo dobrze rozwija się przemysł piwowarski, tekstylny i cementowy. Miasto powstało w połowie XIX wieku. Wcześniej było osadą rybacką. W 1890 roku zostało zajęte przez Francuzów, a od 1894 było częścią kolonii Dahomej. Na terenie miasta znajduje się polski konsulat honorowy. Jest to jedyna placówka polskiego państwa na terenie tego kraju. W mieście mieszka 779 314 mieszkańców. Miastami partnerskimi są Atlanta, Tajpej, Salvador i Żylina.

Port morski Cotonou
Port morski Cotonou. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić i wycenić eksport do Cotonou sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Cotonou z Gdyni – 25 dni.

Armatorzy obsługujący port Belize City: BOCS, COMBITAINER, CSAV, Delmas, Ecu-Line, Grimaldi Napoli, MOL, MSC, OTAL, WAL.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź