Port morski Damietta


Port morski Damietta

Damietta to port morski, którego kodem jest EGDAM, znajduje się na terenie Egiptu. Obiekt oddalony jest o 8,5 km od Nilu. Instalacje portowe zajmują powierzchnię 11,8 km2. Wjazd do portu ma około 11,4 km długości i 15 m głębokości. Posiada również 300 m szerokości. Posiada 18 oświetlających boi, które wskazują drogę statkom, dzięki temu, można bezpiecznie dostać się do portu. Obiekt wyposażony jest również w falochrony, które znajdują się w jego wschodniej i zachodniej części. Dzięki temu, że wszystko jest tak dobrze przystosowane, możliwe jest bezproblemowe korzystanie z takiego portu.

Damietta jest miastem portowym, które rozwija się właśnie dzięki działalności portu. Bardzo dobrze rozwija się tu również przemysł meblarski oraz drewniany. Występuje kilka firm, które zajmują się produkcją produktów mlecznych, cukierniczych i wszelkiego rodzaju egipskich deserów. Jednak główne dochody miasta pochodzą z działającego na jego terenie portu rybackiego, który bardzo dobrze się rozwija pod każdym względem.

Port morski Damietta
Port morski Damietta
Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Damietta lub też chcesz wycenić eksport do Damietta sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Damietta do Gdyni – 26 dni.
Eksport do Damietta z Gdyni – 17 dni.

Armatorzy obsługujący port Damietta: CMA/CGM, Contiship, K-Line, Norasia, WEC, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź