Port morski Djibouti


Port morski Djibouti
Port morski Djibouti

Port morski Djibouti

Djibouti (Dżibuti) to port morski, którego kodem jest DJJIB. Port znajduje się na terenie kraju noszącym tą samą nazwę co miasto. W mieście tym znajduje się port, który jest strategicznie zlokalizowany przy skrzyżowaniu jednej z najbardziej ruchliwych szklaków żeglugowych świata. Szlak ten łączy Europę z Dalekim Wschodem. Port Djibouti wykorzystywany jest do tankowania statków, a także do przeładunku. To główne miejsce, z którego importuje i eksportuje się rzeczy do Etiopii. Obiekt zaczął działać od 1897 roku, ale na dobre zaczął rozwijać się w 1917 roku. W latach 1948 i 1957 rozpoczęto budowę czterech nadbrzeży głębinowych. Pogłębiono również kanał dostępu do portu. Powstały wtedy także nowe magazyny oraz budynki portowe. W 1960 roku port został dostosowany do międzynarodowych wymogów wymiany morskiej. Od 2012 roku powstawał Terminal Kontenerowy.

Samo miasto znajduje się we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską. Jest to miasto państwo, gdzie bardzo dobrze rozwija się przemysł petrochemiczny oraz przetwórstwo spożywcze. Jest to zdecydowanie największy ośrodek handlowy tego kraju.

Port morski Djibouti
Port morski Djibouti. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Djibouti sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Djibouti z Gdyni – 53 dni.
Import z Djibouti do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Djibouti: COMBITAINER, Ecu-Line, Ethiopian, HUAL, WEC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź