Port morski Durban


Port morski Durban
Port morski Durban

Port morski Durban

Durban to port morski, którego kodem jest ZADUR. Port znajduje się na terenie Republiki Południowej Afryki. Jest to największy i najbardziej ruchliwy port morski w tym kraju. Jest to strategiczne miejsce dla międzynarodowego handlu odbywającego się drogą morską. W ciągu roku przez port może przejść 31,4 mln ton ładunków. Port ten jest w posiadaniu czwartego największego terminala kontenerowego w tej części świata. Posiada on pojemność 2 568 124 TEU. Jest t wynik z 2012 roku. Port posiada głębokość 12,8 m. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej nowoczesnych portów na świecie. Z usług portu można korzystać od godziny 6 do 14 i od 14 do 22. Jednak, są to jedynie usługi świadczone w obrębie terminala. Port pracuje jednak przez cała dobę i statki z usługi serwisowej mogą skorzystać w każdej chwili. Terminal jest zamknięty całkowicie 1 stycznia, 1 maja oraz 25 grudnia. Terminal zajmuje powierzchnię 366 m2. Port zajmuje łącznie powierzchnię 21 km. Tyle trzeba by przejechać, aby objechać cały port. Jest to więc bardzo duża powierzchnia.

Port morski Durban
Port morski Durban. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Durban lub też chcesz wycenić eksport do Durban sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Durban do Gdyni – 24 dni.
Eksport do Durban z Gdyni – 34 dni.

Armatorzy obsługujący port Durban: COMBITAINER, Conti-Africa-Line, DAL c/o SAFDAL/SAECS, Ecu-Line, HUAL, Lykes Lines, MACS, MOL, MSC, Roco-Carrier, TMM Lines, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź