Port morski Keelung


Port morski Keelung
Port morski Keelung

Port morski Keelung

Keelung to port morski, którego kodem jest KWKEL. Port znajduje się na terenie Tajwanu. Jest to główne miasto portowe, które mieści się w północno-wschodniej części tego państwa. Jest to drugi co do wielkości port morski w tym kraju. Port ten obsługuje takie miasta jak Mastu Islands, Xiamen i Okinawę. Port znajduje się na północy Tajwanu. Oddalony jest o 25 km od Tajpej. Znajduje się blisko Oceanu Spokojnego. Port umiejscowiony jest w zatoce, która otoczona jest od strony morza trzema wyspami. Szersza część zatoki utworzyła port zewnętrzny o długości ok. 0,8 mili morskiej. Posiada dostęp do dwóch basenów po stronie zachodniej i do portu rybackiego po stronie zachodniej. Port wewnętrzny rozciąga się na odległość nieco ponad 1 mili od południowego końca portu zewnętrznego. Port ten został otwarty w 1863 roku. Jest to port międzynarodowy. W trakcie okupacji japońskiej, port podlegał rozbudowie. Rozbudowa została przerwana przez II Wojnę Światową. Port w trakcie wojny był silnie bombardowany. Część jego infrastruktury została kompletnie zniszczona.

Port morski Keelung
Port morski Keelung. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Keelung lub też chcesz wycenić eksport do Keelung sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Keelung do Gdyni – 37 dni.
Eksport do Keelung z Gdyni – 48 dni.

Armatorzy obsługujący port Keelung: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, H.M.R., Hanjin, Hapag Lloyd, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Roco-Carrier, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź