Port morski Lima


Port morski Lima

Lima to port morski, którego kodem jest PELIM, znajduje się na terenie Peru. Miasto to korzysta z portu Callao, od którego jest oddalone o 12 km. Jest to największy port w Peru. Jest również najważniejszym portem w tym kraju.

Samo miasto Lima jest stolicą Peru i największym miastem tego kraju. Jego populacja liczy 7 605 742 mieszkańców. Na terenie miasta obowiązuje klimat subtropikalny pustynny, jest on dość łagodny. Panuje tutaj duża wilgotność przez cały rok. Zimą temperatury wynoszą od 12 do 19 stopni Celsjusza, a latem od 19 do 29 stopni Celsjusza. Największa wilgotność jest rano, przez co powstają wtedy gęste mgły, przede wszystkim od czerwca do grudnia. Niskie chmury utrzymują się od maja do listopada. Najcieplejsze dni występują od grudnia do kwietnia. Pada tutaj bardzo mało deszczu. Opady występują głównie w okresie zimowym. Miasto jest atrakcyjne pod względem turystycznym. Znajduje się tu dużo zabytków, m.in. Plazza de Armas, Kościół św. Dominika, Pałac Arcybiskupa czy Kościół św. Piotra.

Port morski Lima
Port morski Lima. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Limy lub też chcesz wycenić eksport do Limy sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Limy do Gdyni – 25 dni.
Eksport do Limy z Gdyni – 35 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź