Port morski Phnom Penh


Port morski Phnom Penh
Port morski Phnom Penh

Port morski Phnom Penh

Phnom Penh to port morski, którego kodem jest KHPNH. Port znajduje się na terenie Kambodży, nad rzeką Sab, 3-4 km od Mekongu. Jest to tradycyjny port rzeczny, dostępny przede wszystkim dla statków, które płyną przez Morze Południowochińskie. Do portu mogą wpływać statki o nośności od 2000 DWT do 5000 DWT. Port rocznie obsługuje 150 statków, w tym 3 jednostki z Singapuru. Odległość portu od Singapuru wynosi 1450 km.

Port cargo składa się z dwóch części, które nazywane są Port nr 1 i Port nr 2. Port nr 1 to główny port, którego elementem jest 185-metrowe molo umocnione betonowymi zbrojeniami. Wyposażony jest również w trzy pomosty pontonowe dla statków morskich. Port posiada miejsca postojowe, które są w stanie pomieścić statki o nośności odpowiednio do 2000 DWT oraz do 4000 DWT. Pojemność głównego portu (nr 1) szacuje się na około 150 000 ton rocznie. Ten port jest obecnie rozbudowywany przy pomocy funduszy pochodzących z Japonii. Oczekuje się, że po remoncie zwiększy się zdolności przeładunkowe portu do około 566 000 ton rocznie. Port nr 2 oddalony jest od głównego o 1 km. Występuje tutaj duża zmienność poziomu wody w zależności od sezonu.

Port morski Phnom Penh
Port morski Phnom Penh. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Phnom Penh lub też chcesz wycenić eksport do Phnom Penh sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Phnom Penh do Gdyni – 41 dni.
Eksport do Phnom Penh z Gdyni – 38 dni.

Armatorzy obsługujący port Phnom Penh: APL, Appenship, CMA/CGM, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Pagap-Lloyd, NYK.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź