Port morski Piraeus


Port morski Piraeus
Port morski Piraeus

Port morski Piraeus

Piraeus (Pireus) to port morski, którego kodem jest GRPIR, znajduje się na terenie Grecji. Jest to największy grecki port morski, a także jeden z największych w Europie i na świecie. Znajduje się w basenie Morza Śródziemnego. Obsługuje również Ateny od czasów starożytnych. Jest to główny pracodawca w regionie, zatrudnia prawie 2500 pracowników, którzy świadczą usługi dla 40 000 statków i 20 000 000 pasażerów każdego roku. Obiekt obsługiwany jest przez Piraeus Port Authority SA. Port zajmuje 8 miejsce w Europie i 3 miejsce wśród podobnych obiektów w basenie Morza Śródziemnego, pod względem jakości oraz ilości świadczonych usług w zakresie działań kontenerowych.

W 2016 roku ze względu na szybki rozwój prognozuje się, że będzie on najlepszym portem handlowym w rejonie Morza Śródziemnego. W 2007 roku port obsłużył 20 121 916 ton ładunków oraz 1 373 138 TEU. Dzięki temu, można go było uznać za najbardziej ruchliwy port morski w Grecji. Obiekt posiada terminal kontenerowy, cargo oraz pasażerski. Terminal pasażerski także jest największy w Europie. W 2007 roku obsłużono tu 21 522 917 pasażerów.

Port morski Piraeus
Port morski Piraeus. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do portu Piraeus sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Piraeus z Gdyni – 20 dni.
Import z Piraeus do Gdyni – o czas dostawy zapytaj naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący port Piraeus: BULCON, CMA/CGM, Contship, Ecu-Line, Empros, Evergreen, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, K-Line, Lloyd Triestino, MSC, Norasia, Van Uden RoRo, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź