Port morski Puerto Cortes


Port morski Puerto Cortes
Port morski Puerto Cortes

Port morski Puerto Cortes

Puerto Cortes to port morski, którego kodem jest HNPCR. Port znajduje się na terenie Hondurasu. Działa od 1966 roku. Natomiast strefa wolnego handlu istnieje od 1976 roku. Obiekt ten zajmuje 36 miejsce pod względem wielkości, jeśli chodzi o porty transportujące kontenery do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym, że znajduje się niedaleko Zatoki Meksykańskiej i wschodniego wybrzeża USA, został włączony do US Container Security Initiative, czyli pierwszej takiej organizacji portowej w Ameryce Środkowej. Od 2005 roku obowiązuje współpraca na linii Stany Zjednoczone – Honduras, która polega na otwarciu przez amerykański rząd Urzędu Celnego w Puerto Cortes. Zgodnie z tą umową, wszystkie kontenery, które dostarczane są bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych są sprawdzane przez US Customs w Hondurasie. Warto podkreślić że jest to jeden z najbardziej ruchliwych portów w Ameryce Środkowej. Z miasta tego pochodzi piłkarz Edgar Alvarez oraz Julio Cesar de Leon – również piłkarz.

Port morski Puerto Cortes
Port morski Puerto Cortes. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Puerto Cortes sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Puerto Cortes z Gdyni – 26 dni.
Import z Puerto Cortes do Gdyni – o czas dostawy zapytaj naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący Puerto Cortes: APL, CMA/CGM, Conti-Carib-Line, CSAV, Ecu-Line, EWL, Great White Fleet, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź