Port morski Sharjah


Port morski Sharjah
Port morski Sharjah

Port morski Sharjah

Sharjah to port morski, którego kodem jest AESHJ, mieści się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to jeden z trzech głębinowych portów morskich znajdujących się na terenie tego kraju. Dzięki swojemu strategicznemu połączeniu, jest bardzo często odwiedzany przez statki, które chętnie zawijają do tego obiektu. Zarządzaniem portem zajmuje się państwo, a jego właścicielem jest Szejk. Port koncentruje się głównie na realizowaniu potrzeb lokalnych. Jest to główna brama towarowa przez którą wjeżdża się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Port jest w stanie obsłużyć 10 mln ton rocznie, a także 2,5 mln TEU ładunków kontenerowych. Do portu zawija co roku ok. 6500 statków. Obiekt z roku na rok stale się rozwija i stara się sprostać coraz to nowym wymaganiom. Stał się istotnym czynnikiem do rozwoju przemysłowej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zdecydowanie taki port bardzo dobrze się rozwija i stanowi ważny czynnik rozwoju gospodarki tego miasta. Warto podkreślić, że jest to również port, w którym możliwy jest przeładunek towarów.

Port morski Sharjah
Port morski Sharjah. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Sharjah sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Sharjah z Gdyni – 33 dni.
Import z Sharjah do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port morski Sharjah: ANL, APL, CMA/CGM, COMBITAINER, Contship, Ecu-Line, Gearbulk, Hapag Loyd, MISC, Norasia, NYK, Safmarine.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź