Port morski Tunis


Port morski Tunis
Port morski Tunis

Port morski Tunis

Tunis to port morski, którego kodem jest TNTUN, znajduje się na terenie Tunezji. Obiekt obsługuje zarówno ruch handlowy, jak i pasażerski. Na terenie miasta produkuje się tekstylia, oliwę z oliwek oraz dywany. Istotny element dla rozwoju Tunisu stanowi turystyka. W końcu jest to stolica tego kraju. Miasto przyciąga również zagranicznych inwestorów, którzy otwierają tu swoje siedziby. Jest to również największe centrum finansowe w Tunezji. Dobrze rozwija się tu przemysł rolniczy. Uprawia się tutaj oliwki, owoce, warzywa i rośliny strączkowe. Miasto żyje przede wszystkim z takiego przemysłu jak przemysł chemiczny, metalowy, cementowy, włókienniczy, elektrotechniczny, spożywczy. Ponadto, bardzo dobrze rozwija się również rzemiosło oraz jubilerstwo. W Tunisie mieszka 746 191 mieszkańców. Na terenie miasta znajduje się uniwersytet, który został założony w 1958 roku, a także wiele innych szkód wyższych. W Tunisie panuje śródziemnomorski klimat, odznaczający się gorącym i suchym czasem. Panują tu łagodne zimy z umiarkowanymi opadami deszczu.

Port morski Tunis
Port morski Tunis. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub wycenić eksport do Tunisu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Tunisu z Gdyni – 21 dni.
Import z Tunisu do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Tunis: CMA/CGM, Contship, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Norasia, Maghreb/CL, MSC, POL-Levant, Safmarine, Sloman.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź