Port Puerto Limon


Port Puerto Limon
Port Puerto Limon

Port Puerto Limon (Kostaryka)

Port Puerto Limon został zbudowany około 1870 roku. Znajduje się w Limon, trzecim pod względem liczby ludności mieście w Kostaryce oraz jednym z najstarszych na kontynencie, którego rok założenia sięga 1502, wraz z przypłynięciem do wybrzeży Kostaryki Krzysztofa Kolumba. W 2008 roku liczba ludności wyniosła 65 700. Limon znajduje się około 160 km od stolicy kraju – San José.

Port Puerto Limon jest głównym portem w kraju, położonym we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Najpopularniejszymi towarami eksportowymi w Kostaryce od lat są kawa i banany. Linia kolejowa oraz autostrada łącząca Limon z San José pozwala na szybszy, a także łatwiejszy transport towarów do i z portu.

Port Puerto Limon
Port Puerto Limon. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License

Jeśli zamierzasz przeprowadzić i wycenić eksport do Puerto Limon sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Puerto Limon z Gdyni – 31 dni.
Import z Puerto Limon do Gdyni – zapytaj o termin naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący port Puerto Limon: APL, CCNI, CMA/CGM, Conti-Carib-Line, CSAV, Dole, Ecu-Line, Evergreen, EWL, Great White Fleet, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, Horn, OWL, SMSL, Spliethoff’s, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź