Transport morski drobnicowy z SEAOO.com przez Hamburg


Transport morski przez Hamburg

Od poniedziałku 22/09/2014 z SEAOO.com można wyceniać i aranżować przesyłki morskie drobnicowe z odprawą celna w Hamburgu i dostawą do Polski. To kolejna z usług która wzbogaca nasze portfolio możliwości w morskich przewozach importowych.

Dzięki nawiązaniu współpracy z jedna z wiodących agencji celnych w Hamburgu możemy zaoferować naszym klientom dokonywanie odpraw celnych fiskalnych na terenie Niemiec, co wiąże się z tym, że odbiorca nie musi dokonywać przedpłaty podatku VAT jak to ma miejsce w Polsce.

Jak to działa ?
Działa to tak, że VAT jest podatkiem „lokalnym” czyli wysokość oraz sposób jego ściągania okresla każde Państwo członkowskie w UE we własnym zakresie. W przypadku importu do Polski i odprawie w Hamburgu odbiorca ładunku zobowiązany jest do uiszczenia jedynie cła w takiej samej wysokości w jakiej płaciłby je w Polsce, natomiast rozliczenie podatku VAT jest odroczone w czasie praktycznie do momentu sprzedaży towaru.

Co to oznacza ?
Oznacza to, że w przypadku towarów „droższych” nie trzeba wykładać z kieszeni dodatkowych 23% ich wartości! Oznacza to, że te 23% pozostaje w naszej kieszeni i dzięki temu można zwiększyć wartość zamówienia o kwotę która przypadałaby na płatność VAT!

W liczbach…
Wartość towaru wraz z cłem – 10000 USD. Podatek VAT który trzeba byłoby zapłacić w Polsce to dodatkowe 2300 USD. 2300 USD to w krótkich żołnierskich słowach ponad 7 tysięcy złotych które można przeznaczyć na dodatkowe zakupy! Podatek VAT płaci się PO sprzedaży towaru pieniędzmi KLIENTA a nie własnymi!

Co jeszcze ?
Krótszy niż przez Gdynię czas transportu, prostsze odprawy celne, prostsze formalności. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z „wahadłowym” przewoźnikiem czas dostawy po odprawie to max 3 dni w najdalszy zakątek Polski.

Wymagania
Dobrze przygotowana dokumentacja importowa, NIP Europejski, EORI, dokumenty do odprawy dostępne przynajmniej na 7 dni przed data przybycia do portu.

Zapraszamy!!!!
Transport morski z SEAOO.com stał się jeszcze przyjemniejszy 😉

Przeczytaj także: Transport morski – aktualności z portu w Hamburgu, Zalety i wady odpraw celnych – Gdynia / Hamburg, Import przez Hamburg z SEAOO.com

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź