Jak układa się nasza współpraca z Turcją?


Import z Turcji
Współpraca, import z Turcji

Jak dotąd Turcja wysyła do nas więcej towarów niż my do Turcji. Choć nie znajdujemy się nawet w pierwszej dziesiątce głównych odbiorców tureckich towarów, nasza współpraca rozwija się z roku na rok co raz lepiej (7% wzrost w porównaniu do roku 2013). W 2014 roku polski eksport do Turcji wyniósł ponad 3,1 mld dolarów, a to oznacza że wzrósł o 3% w porównaniu do roku 2013. Mimo to na liście głównych odbiorców tureckich towarów znajdujemy się na dość dalekiej 16 pozycji, przodują Niemcy, Irak oraz Wielka Brytania.

Obroty gospodarcze między Polską a Turcją łącznie osiągnęły w 2014 roku, aż  6 miliardów Euro (np. w 2007 roku było to 2,7 mld Euro). Eksperci widzą potencjał w naszej dalszej współpracy, przewidują, że to nie koniec wzrostu obrotów między naszymi krajami, mają one nadal rosnąć w szybkim tempie. Bardzo cieszy taka prognoza, tym bardziej, że jest jeszcze wiele dziedzin w których możemy współpracować z Turcją np. maszyny rolnicze. Jak dotąd eksportowaliśmy do Turcji głównie samochody i części do nich, wyroby elektromaszynowe, miedź i wyroby z miedzi, preparaty perfumeryjne, tworzywa sztuczne i wyroby z kauczuku oraz papier. Z Turcji importujemy głównie pojazdy i części, urządzenia przemysłu maszynowego, maszyny i urządzenia elektryczne, tworzywa sztuczne oraz wyroby z żeliwa i stali.

Jak widać, mimo odległości i różnic kulturowych, mamy ze sobą wiele wspólnego, szczególnie w strukturze produkcji, eksportujemy i importujemy towary podobnego rodzaju. Turcja konsekwentnie wspiera eksporterów, to główny czynnik sprzyjający rozwojowi, wart naśladowania także w naszym kraju.

Sprawdź ceny za import oraz eksport drobnicy morskiej oraz pełnych kontenerów z wielu miejsc na całym świecie – Seaoo.com

Wyceń eksport do Turcji:


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź