Założyciel Aliexpress otworzy centrum logistyczne w Polsce?


Aliexpress
Aliexpress

Założyciel Aliexpress otworzy centrum logistyczne w Polsce?

Polskę obiegła informacja, że założyciel Aliexpress Jack Ma planuje zainwestować w naszym kraju i otworzyć centrum logistyczne. Inwestycja miałaby powstać w pobliżu granicy polsko-niemieckiej i zaopatrywać nie tylko nasz kraj, ale też państwa sąsiednie w tym przede wszystkim Niemcy.

Na konferencji prasowej o wspólnych planach z właścicielem Aliexpress poinformował Jacky Lim, prezes Worldwide Logistics (WWL). Nie zapadły jeszcze wiążące decyzje, jednak jak podkreśla Jacky Lim, jest on gotowy na to by zostać współinwestorem tego przedsięwzięcia. Polska jest dla niego krajem o sprzyjającym położeniu geopolitycznym, który zamierza wykorzystać.

Aliexpress, czyli tak zwane chińskie Allegro, w naszym kraju co roku zyskuje na popularności. W 2017 roku zakupy w tym internetowym sklepie zrobiło 5 milionów Polaków (według badania PBI/Gemius dla „Rzeczpospolitej”), a w 2016 roku 3 miliony. Serwis kusi przede wszystkim niskimi cenami i sporym wyborem produktów. Jest częścią Alibaba Group, największego przedsiębiorstwa w Chinach.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź