Evergreen Marine Corporation


Evergreen Marine Corporation
Evergreen Marine Corporation

Evergreen Marine Corporation

Evergreen Marine Corporation, z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, jest armatorem zajmującym się kontenerowym transportem morskim. Firma została założona, przez doktora Yung-Fa Chang, w 1968 roku jako Evergreen Marine Corporation (EMC). Obecnie jest jedną z wiodących międzynarodowych firm przewozowych. Znana z najwyższej jakości usług i innowacyjnych proekologicznych koncepcji budownictwa okrętowego.

Evergreen posiada przyjazną środowisku flotę: statki typu S zawierają kadłuby z podwójnej powłoki, dobrze chronione zbiorniki paliwa i system nabrzeżnego zasilania statków w energię elektryczną (cold ironing). Również statki typu L zostały zaprojektowane o zoptymalizowanym profilu kadłuba w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych.

Firma Evergreen stworzyła węzły przeładunkowe w kluczowych lokalizacjach geograficznych. Przykłady takich projektów to terminale kontenerowe w Kaohsiung, Taipei na Tajwanie i Port Colon w Panamie. Inwestycje te pozwalają Evergreen znacznie zwiększyć efektywność przeładunku i zmniejszyć koszty eksploatacji.

Źródło: http://www.evergreen-marine.com/