Kontener do przewozu ładunków sypkich


Kontener do przewozu ładunków sypkich

Kontener do przewozu ładunków sypkich – jest to kontener, który ma służyć do przewozu ziarnistych lub kruchych materiałów. Został specjalnie do tego przystosowany, przez co musi mieć podwyższoną wysokość i szerokość. Ma również dużą pojemność i jest w stanie wytrzymywać znaczne obciążenia. Sypki ładunek może być dzięki temu przewożony w dużych ilościach. Większość z nich posiada specjalne luki załadunkowe, umożliwiające wsypanie towaru do środka. Łatwiejszą formą załadunku jest ściągnięcie dachu i zapakowanie całego materiału od góry. Trzeba również podkreślić, że takie kontenery odznaczają się wyjątkową szczelnością.

Poniżej omówione zostały typy kontenerów przeznaczone do przewozu ładunków sypkich:

Kontener 20’ typu HTSYP (czyli Hard Top – sztywna góra, sypki towar)
Jest to kontener, w którym można przewozić wszystkie ładunki sypkie. Nadaje się do transportu biomasy, wszelkich nawozów oraz koksu. W standardzie posiada podwyższoną wysokość oraz szerokość. Ten konkretny ma pojemność na poziomie 45 m3 i ładowność do 33 ton. Daje wiele możliwości załadunkowych. Przede wszystkim można załadować do niego towar od góry poprzez ściągnięcie całego dachu. Można wsypać materiał przez luki załadunkowe. Również rozładunek sypkiego materiału jest łatwo, ponieważ może odbywać się przez wyciąganie go od góry lub można wysypać towar przez tylną klap drzwi.

Trzeba podkreślić, że w takich kontenerach możliwe jest przewożenie ładunku luzem, bez konieczności umieszczania go w workach. Nie musimy martwić się o starty. Nie dojdzie do usypywania się materiału podczas przeładunku. Wszystko jest dokładnie zabezpieczone.

Kontener 20’ BULK
W takich kontenerach bez większego problemu można przewozić takie materiały, jak kawa, słód, nawozy oraz wiele innych sypkich towarów. Wyposażony jest w specjalne trzy otwory znajdujące się na dachu, przez które można wprowadzić kawę czy słód do wnętrza. Odstęp pomiędzy kolejnymi otworami, które zwane są śluzami wynosi 1,83 m, a ich średnica to 455 mm.

Kontener wyposażony jest również w otwór zsypowy, który posiada wymiary 340×380 mm. Dodatkową zaletą takiego pojemnika jest to, że w swoim wnętrzu posiada specjalne uchwyty do mocowania worków, gdyby chciało się przewozić towar już zapakowany.

Poniżej w tabeli zostały przedstawione przybliżone wymiary kontenerów tego typu. Dane zostały podane w milimetrach i kilogramach.

Kontener 20 bulk

Standardowy
Poszerzany (PW – Pallet Wide)

Wymiary zewnętrzne

Długość

6058

6058

Szerokość

2438

2500

Wysokość

2591

2591

Wymiary zewnętrzne

Długość

5867

5867

Szerokość

2330

2420

Wysokość

2350

2350

Wymiary
w świetle wrót

Szerokość

2286

2400

Wysokość

2261

2261

Waga brutto

24000

24890

 

Inne rodzaje kontenerów:
Kontener chłodniczy
Kontener chłodzony
Kontener izolowany
Kontener ogrzewany
Kontener o podstawie płytowej
Kontener płytowy
Kontener uniwersalny zamknięty
Kontener wentylowany
Kontener zbiornikowy
Kontener zbiorowy, także kontener LCL
Kontener z otwartym dachem
Kontener izotermiczny

1 Komentarz

  1. Avatar
    weglo-trans.eu
    31 października 2016

    Dobry artykuł. Pozdrawiam