Kontener zbiorowy, także kontener LCL


Kontener zbiorowy, także kontener LCL

Kontener zbiorowy, także kontener LCL – jest to kontener, w którym można przewozić przesyłki od kilku adresów do różnych odbiorców. Kontenery zbiorowe są bardzo wygodne dla nadawców. Niwelowane są wtedy do minimum koszty transportu, które rozkładają się na kilku chętnych. Każdy z nadanych przesyłek posiada osobny list przewozowy, co pozwala na dostarczenie jej do odpowiedniego odbiorcy. Całość transportu jest zgodna z przepisami.

Kontener LCL
LCL oznacza Less than Container Load, to inaczej przewóz ładunków drobnicowych. Wykorzystywana jest tutaj jedynie część przestrzeni ładunkowej przez danego nadawcę. Dzięki temu, w jednym kontenerze mogą być transportowane ładunki należące do kilku osób. I to właśnie są kontenery zbiorowe. Szczególnie taka forma przewozu jest atrakcyjna dla małych przedsiębiorstw, które miałyby problem ze zgromadzeniem dużej ilości towaru do wynajęcia całego kontenera. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogą zminimalizować koszty transportu. Firma może wykonywać przewozu częściej, ale na mniejszą ilość towarów.

Jeśli wiesz, że nie możesz wypełnić nawet 20-stopowego kontenera, to LCL jest opcją najbardziej sensowną z punktu widzenia kosztów i wygody.

Rodzaje kontenerów:
Kontener chłodniczy
Kontener chłodzony
Kontener do przewozu ładunków sypkich
Kontener izolowany
Kontener ogrzewany
Kontener o podstawie płytowej
Kontener płytowy
Kontener uniwersalny zamknięty
Kontener wentylowany
Kontener zbiornikowy
Kontener z otwartym dachem
Kontener izotermiczny