Port lotniczy Accra


Port lotniczy Accra
Port lotniczy Accra

Port lotniczy Accra

Accra to port lotniczy, którego kod lotniska to ACC. Port lotniczy Accra to największy port lotniczy Ghany, której kod krajowy to GH. W 2010 roku lotnisko obsłużyło 1 640 000 pasażerów. Jest to lotnisko cywilno – wojskowe. Ponadto ten port lotniczy wykorzystywany jest jako centrum lotnictwa dla podregionu Afryki Zachodniej.

Port lotniczy Accra jest zarządzany przez Ghana Aiports Company Limited, firma na terenie lotniska ma swoje biura, działa od 2006 roku. Do jej głównych zadań należy planowanie, rozwój i utrzymanie portu lotniczego w Accra. Zajmuje się jednak nie tylko tym lotniskiem, ale także innymi lotniskami, jakie znajdują się na terenie Ghany. A więc zarządza także lotniskami w Kumasi, Tamaleoraz Sunyani. Jeśli chodzi o przewoźników lotniczych obecnych na tym lotnisku to są nimi Emirates Airline (EK), Lufthansa (LH), R-Bag Poland (QY) oraz Turkish Airline (TK).

Na lotnisku zdarzyły się dwa groźne wypadki. Pierwszy w 2010 roku, kiedy samolot Turkish Airline obciął skrzydło samolotu niemieckich linii lotniczych czyli Lufthansy. Cały samochód uległ poważnej awarii i musiał zostać wymieniony na inny. Ostatnim wypadkiem był wypadek 2 czerwca 2012 roku. Wtedy samolot nigeryjskich linii lotniczych Allied Air nie dał rady wyhamować na pasie lądowiska i jadąc z dużą prędkością uderzył w bus, który przewoził pasażerów do konkretnych samolotów. W wyniku wypadku 10 pasażerów busa zginęło na miejscu. Pasażerowie samolotu zostali jedynie ranni.

Port lotniczy Accra
Port lotniczy Accra. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź