Transport lotniczy – szansa dla relacji Azji z Europą


Transport lotniczy
Transport lotniczy

Wielokrotnie wspominaliśmy, że azjatycki kierunek handlowy jest największą szansą rozwoju dla państw europejskich, w tym Polski. Fracht lotniczy to rozwiązanie szybkie, sprawne, a dodatkowo coraz tańsze. Czy otwiera się nowa szansa dla przedsiębiorców?

Azja jest największym rynkiem lotniczym na świecie. Szacuje się, że do 2026 roku 33% rynku lotniczego będzie związany z Azją. Jednym z głównych części składowych na ten wynik jest oczywiście cargo i transport lotniczy.

Chiny i fracht lotniczy

Światowa potęga gospodarczo-handlowa, czyli Chiny stawia na ogromny rozwój transportu lotniczego. Wprawdzie aktualnym liderem w tym zastawieniu jest USA, ale chińskie porty obsługują coraz więcej towarów i na liście 50. największych portów, chińskich obiektów jest coraz więcej.

Korzystając ze świetnej koniunktury, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału, Chińczycy zaczęli rozwijać powietrzną drogę eksportu i importu towarów. Dlaczego? Ten staje się coraz tańszy, a dalej należy do najbezpieczniejszych i najszybszych środków przekazu.

Co na to Europa?

Państwa europejskie korzystają z takiego planu biznesowego największego kraju na Dalekim Wschodzie. Zarówno Niemcy jak i Wielka Brytania rozbudowują terminale cargo i inwestują w budowę kolejnych lotnisk. Polacy również myślą o tym kierunku. Planowany centralny port lotniczy ma mieć bardzo rozwinięte struktury transportu i przewozu lotniczego, przez co eksport i import towarów azjatyckich stanie się dużo łatwiejszy.

To oczywiście melodia przyszłości, ale już dziś polscy inwestorzy mogą korzystać z dobrodziejstw lotniczego transportu. Staje się to łatwe, dzięki świetnym połączeniom z np. lotniskiem we Frankfurcie.

Z Niemiec prosto do Azji

Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców w Europie (w tym również w Polsce) będzie relacja lotnicza na linii wspomniany wyżej Frankfurt – Shanghai. Przypomnijmy, że miasto we wschodnich Chinach to jeden z największych na świecie ośrodków handlowo-przemysłowych.

Cała aglomeracja ma około 23 milionów mieszkańców. Miasto należy do czołowych producentów różnorakiego sprzętu, ale jego rozwój sprawia, że przyjmuje również produkty z innych części świata. Sprzyja do tego koniunktura gospodarcza (Szanghaj to jedna z największych giełd świata), ale także ogromne lotnisko.  Dość powiedzieć, że położony przy Jangcy port obsługuje ponad 60 milionów pasażerów, a jego terminale cargo należą do najbardziej rozbudowanych i najbardziej dynamicznych portów na świecie.

Łącząc możliwości dotarcia towarów z Szanghaju (jest on połączony z całymi Chinami bardzo zaawansowaną siecią kolei i dróg dojazdowych), oraz dynamizm handlowy możemy stwierdzić, że port będzie najlepszym z możliwych wyborów handlu z Państwem Środka, przy wykorzystaniu transportu lotniczego.

A jak do Niemiec?

Polscy przedsiębiorcy nie powinni mieć problemów z dotarciem na niemieckie cargo. Coraz więcej firm zajmuje się pomocą w dostarczeniu ładunków z, lub na lotnisko we Frankfurcie. Te gwarantują bardzo dobre ceny usługi, oraz perfekcyjny łańcuch połączenia – od lotniska w Azji, do drzwi dostawcy. Warto więc pomyśleć nad wykorzystaniem potencjału obydwu portów lotniczych, dla rozwoju własnego biznesu. Droga dla importerów z Chin nigdy nie była taka prosta. Przypominamy też, że spadające ceny sprzyjają takim inwestycjom.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *