Port lotniczy Bangalore


Port lotniczy Bangalore
Port lotniczy Bangalore

Port lotniczy Bangalore

Port lotniczy Bangalore jest portem, którego kod lotniska to BLR. Lotnisko znajduje się w stanie Karnataka w Indiach, których kod kraju to IN. Jest to lotnisko cywilno – wojskowe, którym zarządza Hindustian Aeronautics Limited/ Airport Authority of India. Był największym portem lotniczym w Indiach do 2008 roku, kiedy zostało otwarte nowego lotniska – Bengaluru.

Bangalore to trzecie do wielkości miasto w Indiach, w którym mieszka 8 425 970 mieszkańców. Miasto nazywane jest miastem ogrodów. Jednak coraz bardziej się to zmienia, ponieważ wraz z rozwojem miasta i budownictwa, ogrody zeszły na drugi plan i nie są już tak charakterystyczną wizytówką miasta. Miasto zostało założone w 1537 roku. Od 1947 jest częścią Indii. Zabytki, jakie znajdują się w mieście są ściśle związane z dynastią założycieli miasta jaką byli Gowdami. Będąc w tym mieście koniecznie trzeba odwiedzić parki Lal Bagh i Park Cubbona. W mieście znajduje się również kilka uniwersytetów i szkół państwowych.

Wracając do samego lotniska, głównym przewoźnikiem obsługującym to lotnisko jest Emirates Airlines (EK), Lufthansa (LH) oraz R-Bag Poland (QY).

Port lotniczy Bangalore
Port lotniczy Bangalore. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź