Port lotniczy Bilbao


Port lotniczy Bilbao
Port lotniczy Bilbao

Port lotniczy Bilbao

Bilbao to port lotniczy, którego kod lotniska to BIO. Lotnisko znajduje się w Hiszpanii, której kod kraju to ES. Lotnisko znajduje się 11 km od Bilbao. Jest to miasto w północnej Hiszpanii, które jest jednocześnie największy miastem Kraju Basków.

Port lotniczy Bilbao znajduje się w północnej Hiszpanii. Terminal, który lotnisko posiada został zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava. Terminal ten został otworzony w 2000 roku. Samo lotnisko działa od 1955 roku. Jego właścicielem jest AENA. Jest to lotnisko cywilne. W 2014 roku obsłużyło 4 015 352 pasażerów. Wykonano tu 2 590 operacji lotniczych, jak również loty cargo podczas których wysłano i przyjęto łącznie 2855 ton ładunków. Lotnisko posiada dwa pasy startowe. Wykonywane są tutaj przede wszystkim loty pasażerskie. Przewoźnikami, którzy to lotnisko obsługują są Lufthansa (LH) i Turkish Airlines (TK).

W mieście Bilbao mieszka 354 tysiące mieszkańców. Miasto znajduje się w strefie subtropikalnej typu oceanicznego. Występują tu umiarkowanie ciepłe lata. Głównymi zabytkami miasta są średniowieczne stare miasto, kościół renesansowy, Most Biskajski oraz kościół gotycki.

Port lotniczy Bilbao
Port lotniczy Bilbao. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź