Port lotniczy Johannesburg


Port lotniczy Johannesburg
Port lotniczy Johannesburg

Port lotniczy Johannesburg

Port lotniczy Johannesburg jest portem o kodzie lotniska JNB, to największy port lotniczy Republiki Południowej Afryki, której kod kraju to ZA. W dodatku, jest to również największy port lotniczy w całej Afryce.

Miasto Johannesburg znajduje się w północno – wschodniej części Republiki Południowej Afryki, mieszka w nim 3 888 180 mieszkańców. Jest to czwarte co do wielkości miasto w Afryce. Rozwija się tu bardzo dobrze przemysł chemiczny, metalowy, maszynowy, włókienniczy, drzewny, spożywczy oraz skórzany. Ponadto, znajduje się tu również Pomnik Katyński, który jest jedynym takim pomnikiem w całej Afryce. Miasto Johannesburg było jednym z gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbywały się w Republiki Południowej Afryki w 2010 roku. W mieście tym dwukrotnie odbywały się wyboru Miss World: w 2008 oraz w 2009 roku.

Port lotniczy Johannesburg to lotnisko cywilne działające od 1952 roku, którego właścicielem jest Airports Company South Africa (ACSA). Posiada dwa asfaltowe pasy startowe. W 2009 roku obsłużyło 17 445 271 pasażerów. Przewoźnikami, którzy obsługują ten port lotniczy są Emirates Airlines (EK), Lufthansa (LH), Turkish Airlines (TK).

Port lotniczy Johannesburg
Port lotniczy Johannesburg. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź