Port lotniczy Tanger


Port lotniczy Tanger
Port lotniczy Tanger

Port lotniczy Tanger

Tanger to port lotniczy, którego kodem jest TNG. Lotnisko znajduje się na terenie Maroka (kod kraju – MA). Port oddalony jest od miasta o 11 km. Mieści się w regionie Tanger-Tetuan.

Tanger to miasto położone w północno-zachodnim Maroku, jego populacja liczy 670 tysięcy mieszkańców. W latach 1912-1956 miasto to było strefą międzynarodową. Znajdowały się tu cztery urzędy pocztowe: francuski, brytyjski, hiszpański frankistowski oraz hiszpański rządowy. Dzięki atmosferze wielokulturowej, do miasta zjeżdżało się wielu turystów z Europy i USA. W mieście tym przez jakiś czas mieszkał amerykański poeta Tennessee Williams, a także muzycy z The Rolling Stone.

Ten międzynarodowy port lotniczy jest lotniskiem cywilnym, działa od 1958 roku. Posiada dwa asfaltowe pasy startowe. W 2007 roku lotnisko obsłużyło 374 692 pasażerów i wykonało 9192 operacje lotnicze. Na tym obiekcie odbywają się również loty cargo, podczas których przewieziono 629,38 ton ładunków. Przewoźnikiem, który obsługuje ten port lotniczy jest R-Bag Poland (QY).

Port lotniczy Tanger
Port lotniczy Tanger. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź