Port morski Haifa


Port morski Haifa
Port morski Haifa

Port morski Haifa

Haifa to port morski, którego kodem jest ILHFA. Port znajduje się na terenie Izraela. Jest to jeden z największych spośród trzech głównych portów międzynarodowych, jakie znajdują się na terenie tego kraju. Jest to naturalnie głęboki port morski, który jest czynny przez cały rok. Jest wykorzystywany zarówno jako port pasażerski jak i handlowy. Jest to jeden z największych portów we wschodniej części Morza Śródziemnego. Odbywa się tu bardzo dużo przewozów. Port morski Haifa jest w stanie obsłużyć 26 mln ton ładunków rocznie. Port zatrudnia ponad 1000 osób, ale jest w stanie zatrudnić nawet 5000 osób. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Port znajduje się na północ od miasta. Zajmuje długość 3 km i rozciąga się wzdłuż miasta. Do XX wieku był to główny port dla tego regionu. Działa od 1933 roku. Został otworzony przez Lieut. Gen. Sir Arthura Wauchope, brytyjskiego Wysokiego Komisarza. Port bardzo dobrze się rozwijał, szczególnie w roku 1935. Pomógł stać się Izraelowi potęgą gospodarczą. W porcie zdarzyły się dwa śmiertelne zatonięcia. Jedno w 1940 roku, a drugie w 2007 roku.

Port morski Haifa
Port morski Haifa. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Haifa lub też chcesz wycenić eksport do Haifa sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Haifa do Gdyni – 22 dni.
Eksport do Haifa z Gdyni – 27 dni.

Armatorzy obsługujący port Haifa: Ecu-Line, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, Iscont, K-Line, MSC, Norasia, Safmarine, SCI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź