Port morski Shimizu


Port morski Shimizu
Port morski Shimizu

Port morski Shimizu

Shimizu to port morski, którego kodem jest JPSMZ. Obiekt znajduje się na terenie Japonii w prefekturze Shizuoka (Prefektura to jednostka podziału administracyjnego w Japonii), jej stolicą jest miasto Shizuoka. Przez prefekturę przebiegają główne szlaki komunikacyjne Japonii drogowe, kolejowe i lotnicze. Nie należy również zapominać o porcie morskim Shimizu, który ma duży wpływ na miasto i dostarcza możliwości rozwoju poprzez import oraz eksport różnego rodzaju towarów. Samo miasto znajduje się w południowej części wyspy Honsiu. Położone jest nad Zatoką Suruga. Mieszka tu 241,1 tysięcy mieszkańców. Najlepiej rozwija się przemysł metalurgiczny (hutnictwo aluminium), stoczniowy, drzewny, spożywczy. Na terenie miasta położonych jest kilka uniwersytetów.

Port morski Shimizu
Port morski Shimizu. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport do Shimizu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Shimizu do Gdyni – 40 dni.
Eksport do Shimizu z Gdyni – 37 dni.

Armatorzy obsługujący Shimizu: APL, COSCO, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MISC, MOL, NYK, OOCL, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź