Port Valparaiso w Chile


Port Valparaiso w Chile
Port Valparaiso w Chile

Port Valparaiso w Chile

Valparaisoto miasto w Chile założone w 1536 roku u podnóża Andów. Historia portu Valparaiso sięga roku 1810. W 1818 r. do Valparaiso przybyli pierwsi handlowcy. Jednak dopiero w 1910 roku rząd Chile przeznaczył fundusze na budowę portów z odpowiednimi maszynami i obiektami w Valparaiso i San Antonio.

Port był także bazą dla chilijskiej wojennej floty morskiej. W 1866 roku Valparaiso podczas wojny hiszpańsko-peruwiańskiej było bombardowane przez flotę hiszpańską. W XVIII-XX wieku miasto Valparaiso było wielokrotnie niszczone przez trzęsienia Ziemi. Jedno z najgorszych w skutkach miało miejsce w 1985 roku, duża cześć terminali portowych zamieniła się w ruinę. Proces naprawy portu Valparaiso trwało dziewięć lat, począwszy od 1990 roku.

Obecnie jest to największy port na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Rocznie przyjmuje ponad 10 mln ton ładunków drobnicowych a jego terminale obsługują ponad 30% całego handlu zagranicznego w kraju. Ponadto, w sezonie odwiedza go ponad 100 000 osób.

Port Valparaiso
Port Valparaiso. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Valparaiso lub też chcesz wycenić eksport do Valparaiso sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Valparaiso do Gdyni – 39 dni.
Eksport do Valparaiso z Gdyni – 32 dni.

Armatorzy obsługujący port Valparaiso: CMA/CGM, CSAV, CTE, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, K-Line.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź