Singapur rozpoczyna ekspansję na Polskę


Singapur
Singapur

Jedno z najbogatszych państw świata nie jest wcale ogromne – to dynamicznie rozwijający się Singapur, którego kolejne rządy mają wielkie ambicje. Azjatyckie państwo-miasto leżące w pobliżu Malezji i Indonezji zaczęło interesować się również inwestycjami w Polsce.

Informowaliśmy niedawno o tym, że ambitne plany, jakie ma Singapur zakładają, że w niedalekim czasie kraj ten stanie się największym na świecie hubem przeładunkowym. Ku takiej tezie skłaniają spore inwestycje, jakość świadczonych usług i możliwości, jakie już daje tamtejszy port.

Nie tylko to powinno zachęcić polskich przedsiębiorców do kontaktów biznesowych związanych z tamtą częścią Azji. Okazuje się, że Singapur coraz przyjaźniej przygląda się Polsce. Co najbardziej interesuje tamtejszą gospodarkę?

Singapur bramą do Chin

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Singapur jest dla chińskiego biznesu główną bramą na świat. To otwarte okno, które pozwala na swobodę i wolność handlu. Dzięki temu łatwiej jest podbić azjatyckie rynki działając na singapurskich ziemiach i biorąc to państwo-miasto jako swoistego pośrednika w działaniach handlowych.

Na początku Singapur był tylko małą rybacką wioską, ale w pełni wykorzystał swój potencjał. Rozwój tego kraju to bazowanie na wolności gospodarczej, świetnie rozwiniętej gospodarce morskiej i rozważnym inwestycjom. Warto też dodać, że singapurscy biznesmeni zachowali pokorę i skromność, czyli cechy, których w dzisiejszych interesach często brakuje.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Singapur nie ma żadnych złóż, upraw, własnej produkcji żywności czy wielu artykułów. Stara się mocno stawiać na import. Praktycznie większość zapotrzebowania pobiera z Malezji i innych państw. I to właśnie ogromna szansa.

Import do Singapuru

Polscy inwestorzy powinni dobrze rozeznać się w potrzebach Singapuru. Obywatele tego kraju mają spore zapotrzebowanie i interesuje ich zarówno technologia produkcji, jak i sam efekt finalny. Oczywiście, nie ma co wspominać o środkach, które porównując np. do państw Unii Europejskiej wydają się niebotycznie wielkie.

W Singapurze pracowało lub pracuje wielu polskich ekspertów. Kraj ten zajmuje się rozwojem istniejącej technologii, ale czyni to wraz z zewnętrznymi pracownikami. A tu warto zaznaczyć, że Polacy są na świecie cenieni jako specjaliści w wielu dziedzinach.

Azjaci również inwestują

W tym momencie dodajmy, że Singapur jest również ogromnym eksporterem swoich środków. W Polsce tamtejszy biznes stawia hotele, ale też dotuje już istniejące (przejmując mniej rentowne i tworząc z nich prawdziwe maszynki do robienia pieniędzy).

Kraj ten potrafi również świetnie obracać pieniędzmi, stąd chęć do tworzenia funduszy inwestycyjnych (dwa z nich to największe fundusze na świecie). Te fundusze również inwestują w naszym kraju.

Z pewnością to małe i bogate państwo-miasto chce inwestować w naszym kraju i traktuje nas z szacunkiem. Dowodem na to jest szukanie kontaktów z polskim rządem i zaproszenia przy każdej możliwej okazji. To trzeba wykorzystać!


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź