Taka sytuacja… czyli jak zrobić import przypraw z Indii i na tym zarobić…


import przypraw z Indii

W Polsce import przypraw z Indii jest nadal niedoceniany. Zazwyczaj Indie kojarzą nam się z bardzo odległym krajem, a import utożsamiany z czymś bardzo drogim i wręcz niemożliwym do wykonania. Jednak, to co jednym może wydawać się nieosiągalne, dla innych może okazać się prawdziwą żyłą złota, bowiem import przypraw z Indii naprawdę się opłaca.

W 2011 roku obrót handlowy na linii Polska-Indie wyniósł 1,9 mld USD, a import z Indii osiągnął 350 mln USD. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że import przypraw z Indii w polskim handlu zagranicznym jest niewielki. Miejmy nadzieje, że to się zmieni. W 2014 roku import przypraw z Indii wyniósł 8237 tys. USD, natomiast już w 2015 roku było to 11695 tys. USD. Trzeba podkreślić, że całkowity koszt tego przedsięwzięcia może być wysoki, ale na jednym transporcie 1000 kg można zyskać nawet 22000 PLN.

Szlaki do Indii zostały już dawno przetarte. Dlatego też przedsiębiorcy nie muszą szukać nowych, aby import przypraw mógł być możliwy. Jednak, nadal istotne jest, sprawdzenie producenta oraz szczegółowe określenie działań. Dzięki temu przewidzimy dokładnie koszt inwestycji. Na pewno jako importerzy musimy przygotować się na małą awersję ze strony Indii, które choć stają się coraz bardziej liberalne, nadal mają swoje zasady i nie lubią współpracować z obcymi, szczególnie w kwestii przypraw, do których mają tak duży sentyment.

Warto jednak skorzystać z całej gamy przypraw, jakie oferuje ten rynek. Może się okazać, że całkowity koszt i import z Indii będzie mógł być dla przedsiębiorcy naprawdę korzystny, a transport wcale nie taki straszny.

Już teraz mogą Państwo wycenić koszt importu z Indii na SEAOO.COM!

Przeczytaj także: Nowoczesny transport w Indiach, Taka sytuacja – Import z Indii

Wyceń import z Indii:


1 Komentarz

  1. Avatar
    Jacek
    21 maja 2014

    Wyliczenia bardzo ładne… ale co powiesz na to, że ja ci sprzedam 100g pieprzu czarnego za 5 pln z Twoją etykietą i atestem jakości? W tym wszystkim nie wziąłeś pod uwagę kosztów „konfekcji” tego 1.000.000 gram w torebki po 20. Dodatkowo unikniesz wszelkich niespodzianek po drodze jakie mogą Cię spotkać na drodze z Indii na półkę w sklepie 🙂 Przykład inny: gałka maszkatołowa cena w sklepie za kg 433 pln. Jak dasz mi 133 pln to dostaniesz produkt zapakowany w torebki 50-100-200-500-1000g.

Zostaw odpowiedź