Transport lotniczy. Lotnisko Chopina i linie LOT docenione za punktualność


Transport lotniczy
Transport lotniczy

Lotnisko Chopina w Warszawie* pochwaliło się swoimi wynikami. Jak wyliczyła brytyjska firma analityczna OAG, w 2015 roku, aż 89,87% wszystkich startów w porcie lotniczym obyło się w wyznaczonym czasie. Warszawski port osiągnął tym samym najlepszy wynik na świecie z pośród średnich lotnisk, czyli takich obsługujących od 10 do 20 mln pasażerów rocznie. Wyprzedziliśmy między innymi lotnisko w Kopenhadze (88,53% punktualnych lotów), Moskwie-Szeremietiewo (88,48%) oraz Helsinkach (88,43%).

Ale nie chodzi tylko o zadowolenie pasażerów, bo również towary przewożone są samolotami m.in. pasażerskimi. Punktualność lotów jest więc nie bez znaczenia także dla spedycji lotniczej oraz dalszej drogi przesyłki. Samolot to przecież tylko jeden ze środków transportu, którym będą się przemieszczać towary i przesyłki zanim dotrą co celu. Czasami więc liczy się każda minuta. Transport lotniczy kojarzony jest przede wszystkim z krótkim czasem przelotu, głównie dlatego jest on wybierany zamiast np. transportu morskiego czy drogowego.

Polskie linie lotnicze LOT, także zostały docenione za 88,88% punktualnych lotów, dzięki czemu zajęły 10 miejsce na świecie. LOT obsługuje ponad 40% ruchu na Lotnisku Chopina i wygląda na to, że niemal wszystkie operacje wykonuje punktualnie. Bezkonkurencyjne okazały się litewskie linie airBaltic z ok. 94% punktualnych lotów.

*W bezpośrednim sąsiedztwie z płytą lotniska mieści się Warsaw Cargo Terminal, z którym współpracujemy przy realizacji zleceń w transporcie lotniczym. Zajmuje się on obsługą ładunków.

Źródło: www.lotnisko-chopina.pl, www.warsawcargoterminal.pl

Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko pojęte zagadnienie spedycji lotniczej, polegającej na organizacji przewozu towarów samolotem.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź