Polskie Linie Lotnicze LOT


Polskie Linie Lotnicze LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT powstały w styczniu 1929 roku po złączeniu wszystkich polskich linii lotniczych. Firma zajmuje się transportem lotniczym do i z 65 miejsc w 43 krajach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach. Ale to nie wszystko, umowy zawarte z innymi liniami lotniczymi, pozwalają przesłać towar praktycznie z każdego zakątka na całym świecie. LOT Cargo realizuje transport lotniczy towarów standardowych, specjalnych i niebezpiecznych. Ten największy polski przewoźnik jest w stanie zorganizować także loty charterowe.

Ciekawostki:

  • 1 kwietnia 1930 roku uruchomiono pierwszy międzynarodowy lot do Bukaresztu. Kolejnymi kierunkami były: Ateny, Bejrut, Helsinki.
  • W Polsce LOT obsługuje porty lotnicze Katowice, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin a główną bazę ma w Warszawie.
  • W 2012 LOT otrzymał dwa pierwsze Dreamlinery (Boeingi 787).
  • W 2014 roku Polskie Linie Lotnicze otrzymał kolejne zamówione Boeingi 787 oraz odnowione Boeingi 737-400.
  • W skład floty LOT Cargo wchodzi 36 samolotów w tym 8 Boeingów i 28 Embraerów(Boeing 787 Dreamliner, Embraer 195, Boeing 737-400, Embraer 175, Embraer 170).

LOT Cargo oprócz najnowocześniejszej floty dysponuje również doświadczoną i wyszkoloną załogą. Najnowszej produkcji samoloty nie tylko zapewniają komfort podróżującym ale skracają czas podróżny, co także jest istotne dla przewozów cargo.

Źródło: http://www.lot.com

Na tym blogu dowiesz się jak zorganizować spedycję lotniczą i przetransportować towary samolotem.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź