Transport lotniczy z Lufthansa Cargo


Transport lotniczy z Lufthansa Cargo
Transport lotniczy z Lufthansa Cargo

Lufthansa Cargo to oddział niemieckich linii lotniczych Lufthansa z siedzibą we Frankfurcie, zajmujący się transportem cargo. Firma Lufthansa swoją działalność rozpoczęła w roku 1926, a w 1994 podjęto decyzję o stworzeniu oddziału, który będzie odpowiadał tylko za transport towarowy.

Lufthansa Cargo jest jednym z największych światowych przewoźników towarowych. W 2014 roku przetransportował około 1,7 mln ton ładunków i poczty. Firma zatrudnia obecnie ponad 4500 osób na całym świecie. Realizuje transport lotniczy do około 300 miejsc w ponad 100 krajach. Na liście kierunków znajdziemy miasta w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej.  Lufthansa Cargo do transportu wykorzystuje własną flotę, która składa się z 16 samolotów McDonnell-Douglas MD-11F oraz 5 Boeingów 777F. Do przewozu towarów używane jest również miejsce w samolotach pasażerskich należących do Lufthansy i Austrian Airlinesi.

Lufthansa Cargo Group to sojusz linii lotniczych Lufthansa Cargo AG z AeroLogic GmbH, Brussels Airlines Cargo i Swiss WorldCargo. Sojusz pozwala zoptymalizować sieci połączeń i zredukować koszty. Na wiosnę tego roku Lufthansa uruchomiła nowe połączenia z Shenzhen (Chiny), Kalkutą (Indie) oraz Barceloną (Hiszpania), a partner sojuszu AeroLogic do dwóch miast: Houston (Teksas) i Lahaur (Pakistan).

Źródło: https://lufthansa-cargo.com

Interesuje Cię spedycja lotnicza? Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko to pojęcie.


2 komentarze

 1. Avatar
  Katarzyna
  14 marca 2019

  Dzień dobry,
  posiadam towar do przetransportowania drogą lotniczą z Gebze Turcja do Szeremetyevo Moska Rosja w terminie 29.03.2019r
  Towar to: 4-5 palet (okolo 110*110*160), wentylacja w drewnainych boksach do 5t.
  Czy mogą Państwo zrealizować taki transport? W jakiej cenie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
  Katarzyna Jakubiak

Zostaw odpowiedź